İzmir Haberleri

İzmir’de eşinden tehdit mesajı alan kadın konuştu! “Ölmek istemiyorum”

İzmir'de 2 yıl önce boşanma davası açan Saadet K. isimli kadın eşinden tehdit mesajları aldığını söyleyerek "Ölmek istemiyorum. Ben ve benim gibi bu durumları yaşayan çok fazla kadın var" ifadelerinde bulundu.

İzmir’de yaşayan 21 yıl önce A.K. isimli adamla evlenen Saadet K. isimli 2 çocuk annesi kadın 2 sene önce boşanma davası açtı. Saadet K. eşinden boşanamadığı gibi bir de tehdit mesajları aldığını ve sık sık adres değiştirmek zorunda kaldığını bildirdi.

“BU NEYİN İNTİKAMI”

Saadet K., “Evliliğimizin son 3 senesi şiddetli geçimsizlik şeklinde geçtiği için 2 sene önce boşanma davası açtım. Ancak bu sürede boşanamadım. Eşim mahkemede, ‘Eşimi seviyorum ve yaptıklarımdan pişmanım’ diyordu. Arada çocuklarımız olduğu için ben de süreci doğru bir şekilde yürütmeye çalıştım. Fakat anladım ki bu sadece bir oyun. Boşanmayarak benden intikam aldığını düşünüyorum. Ancak bu neyin intikamı onu bilmiyorum” dedi.

“SÜREKLİ ADRES DEĞİŞTİRİP KAÇIYORUM”

Boşanma sürecinde fiziki ve psikolojik şiddet gördüğünü belirten Saadet K., “Boşanma sürecinden bu yana fiziki ve psikolojik şiddet yaşıyorum. Sadece ben değil, ailem, kardeşlerim ve onların çocukları da yaşıyor. İş hayatım da ciddi bir biçimde etkilendi. Bunun durdurulması için her türlü yola başvurdum ancak hiçbir sonuç alamadım. Yaklaşık 7 aydır sabit olarak kaldığım bir yer yok. Sürekli adres değiştirip kaçıyorum. Fakat yine de psikolojik şiddet bitmiyor. İftira, hakaret ve ölüm tehditleri alıyorum.

“ÖLMEK İSTEMİYORUM”

Yüzüme kezzap atmakla ve öldürmekle tehdit ediyor. Dolayısıyla yapar mı yapamaz mı bilmiyorum ama kendim ve çocuklarımı korumak zorundayım. Hala onun soyadını taşıyorum. Soyadımı geçtim, kendi ismimi bile taşımak istemiyorum. Çünkü ismim ve soy ismimle tüm sosyal hesaplarda yapılan paylaşımlar, atılan iftiralar çok üzücü. Hem ben hem ailem hem de çocuklarım psikolojik destek alıyoruz. Şehir değiştirmek istiyorum” diye konuştu.

Sesini duyurmak istediğini söyleyen Saadet K., “Ne yazık ki hemen her gün kadın cinayeti haberlerini duyuyoruz. Ben de bunu yaşamak istemiyorum. Her şey bittikten sonra ceza alıp almamasının hiçbir önemi yok. Canımızı korumamız lazım. Ölmek istemiyorum. Ben ve benim gibi bu durumları yaşayan çok fazla kadın var” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler