Depremlerİzmir Haberleri

İzmir’de enkazın altından acı haber! 11 yaşındaki Berk hayatını kaybetti

İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşanan 6.6 şiddetindeki depremde 2 katı çökerek yan yatan Bayraklı ilçesindeki Barış Sitesi'nden acı haber geldi. 11 yaşındaki Berk Öztürk'ün cansız bedenine ulaşılırken acı haberi alan anne ve babanın feryadı yürekleri dağladı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen şiddetli depremin ardından acı haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. Bayraklı ilçesinde depremin şiddetiyle yıkılan binalarda enkaz altında kalan vatandaşlarımızın arma kurtarma çalışmaları devam ederken Barış Sitesi’nden acı haber geldi.

3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

İzmir Bayraklı’daki 8 katlı Barış Sitesi’nde, dün meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası, zemindeki 2 katı çöken bina yan yattı. Yan yatan binanın yıkılmaması için iş makineleriyle destek sağlandı. Ekipler, arama kurtarma çalışması başlattı. Binada 3 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 1’i ağır 2 kişi ise yaralı kurtarıldı. Yaralılardan biri olan Emine Eren (60), 14 saat sonra kurtarıldı. Eren, İzmir’e gelen Bursa Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri tarafından enkaz altından çıkardı. Eren’in sağlık durumunun iyi olduğu, enkazda kalan 10 yaşındaki torunu Çınar ve eşi Ünal Eren’e ulaşılmaya çalışıldı öğrenildi. Toplam 5 kişinin enkaz altında olduğu düşünülürken, ekiplerin çalışması sürüyor.

Emine Eren’i kurtaran ekipteki Mahmut Sert, “Mutfak tarafında bulunduğunu söylediler. Aralıktan içeri girdim ve seslenmeye başladım. Ses gelir gelmez ekip amirime haber verdim. 14 saat sonra kurtardık. Çok şükür sağ salim ulaştık. Enkaz altında torunu ve eşi de var. Ancak artçı depremlerden dolayı içeri giremiyoruz. Onlara da ulaşmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

11 YAŞINDAKİ BERK’TEN ACI HABER

Devam eden kurtarma çalışmaları kapsamında 11 yaşındaki Berk Öztürk’ün cansız bedenine ulaşıldı. Ekipler, Öztürk’ün cenazesini enkazdan çıkardı. Öztürk’ün anne ve babası gözyaşını tutamadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu