EkonomiGündemİzmir Haberleri

İzmir’de ekmek fiyatlarına flaş zam kararı: Artık bu fiyata satılacak!

İzmir’de ekmek fiyatlarına zam kararı alındı. Artan maliyetlerin ardından alınan kararla, ekmek 1 TL zamlandı. 3 TL olan 210 gram ekmek artık 4 TL’ye satılacak. İzmir Ticaret Odası Ekmek ve Unlu Mamuller Grubu Meclis Üyesi Hüseyin Sağır, zamla ilgili olarak ‘Bu gerekiyordu. Bizim elektrik, mazot, doğal gaz ve un kullanımımız fazla ve bunlara zam geliyor.’ dedi.

İZMİR’DE EKMEĞE ZAM GELİYOR

İzmir’de ekmek zamlanıyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Ticaret Müdürlüğü, İzmir Fırıncılar Esnaf Odası, İzmir Ticaret Odası Başkanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin birer temsilcisinden oluşan komisyon üyeleri, İzmir’de ekmek fiyatına artış talebi için bir araya geldi. En son yapılan artışla 1 Mart’ta 210 gram ekmek, 3 TL’den satılıyordu. Komisyon üyeleri, 210 gram ekmeğin 4 TL olması için görüş verdi. Oy çokluğuyla talep kabul edildi. Komisyon kararı, Ticaret Bakanlığı’na da görüş alınmak üzere gönderildi.

EKMEK 4 TL’DEN SATILACAK

İzmir Ticaret Odası Ekmek ve Unlu Mamuller Grubu Meclis Üyesi Hüseyin Sağır, “Esnaf birlikleriyle komisyon toplantısı yaptık. 210 gramı 3 TL olan ekmeğin fiyatını 4 TL olarak belirledik. Bu gerekiyordu. Bizim elektrik, mazot, doğal gaz ve un kullanımımız fazla ve bunlara zam geliyor. İnşallah bir daha zam gelmez de biz de ekmeğin fiyatını artırmayız” dedi.