Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de ekmek fiyatına zam! İzmir’de ekmek ne kadar oldu?

İzmir'de ekmek fiyatına yüzde 20 zam geldi. Yapılan açıklamaya göre, 13 Temmuz Pazartesi gününden itibaren İzmir'de yaşayan vatandaşlar ekmeği zamlı fiyatıyla satın alacak. Peki, İzmir'de ekmek ne kadar oldu? 

İzmir’de ekmek fiyatına yüzde 20 zam yapıldı. Söz konusu zam 13 Temmuz Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. Buna göre, İzmir’de 200 gram ekmeğin 1,50 liradan, 240 gram ekmeğin ise 1,80 liradan satılmasına karar verildi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, İzmir Fırıncılar Odasının zam talebi üzerine ilgili komisyonun toplandığı belirtildi.

EKMEK FİYATI NE KADAR OLDU?

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “13 Temmuz 2020 Pazartesi gününden itibaren İzmir’de 200 gram ekmeğin 1,50 liradan, 240 gram ekmeğin ise 1,80 liradan satılmasına karar verilmiştir.

Bu karar, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Fırıncılar Federasyonunun görüşü ve İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası ile varılan konsensüs sonrası İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından onaylanmıştır.

EKMEĞİN ESKİ FİYATI

İzmir’de 200 gram ekmek 1,25 liradan, 240 gram ekmek ise 1,50 liradan satılıyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu