İzmir Haberleri

İzmir’de duraklarda ücretsiz maske dağıtılıyor!

İzmir'de koronavirüs önlemleri devam ediyor. Tedbirleri kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma duraklarında ücretsiz maske dağıtılıyor.

İzmir’de koronavirüs salgına yönelik alınan tedbirler her geçen gün artırılıyor. Türkiye’de en çok vaka ve ölümün görüldüğü 2. il olan İzmir’de toplu taşımaya maskesiz binilmesi yasaklandı. Bunun üzerine İzmir’de Büyükşehir Belediyesi tarafından son duraklarda ücretsiz maske dağıtımı başladı.

Toplu taşıma araçlarından maskesiz binilmesini yasakladığını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz maske dağıtımı başlatıldı. Maske dağıtımlarının son duraklarda dağıtımının yapıldığı bildirildi.

BAŞKAN SOYER: MASKE TEDARİK ETMİŞ OLACAĞIZ

Soyer, toplu ulaşımda yeni düzenlemeler yapacaklarını duyurarak, “Maskesiz toplu ulaşıma bilinmesini yasaklayacağız. Önümüzdeki günlere yeteri kadar maske tedarik etmiş olacağız. Toplu ulaşımdan maskesiz biniş olmayacak” dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni koronavirüs tedbirlerine göre artık toplu alanlarda maskesiz biçimde bulunulamayacak.

Alınan karar sonrasında İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, toplu taşımaya maskesiz yolcu alınmayacağını ve ücretsiz maske dağıtımı yapacaklarını açıklamıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, iktidar tarafından alınan kararlar öncesinde bugünden başlamak üzere İzmir’de toplu taşıma için maske yasağının devreye sokulduğunu açıklamış, ücretsiz maske dağıtımı yapılacağını duyurmuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler