İzmir Haberleri

İzmir’de düğünde koronavirüs tedbirlerine uyulmadı! Düğün sahibine para cezası

İzmir'de bir düğünde koronavirüs tedbirlerine uyulmadı. Sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayılması sonucunda düğün sahibine para cezası kesildi. Düğün sahibine maske kullanımına uyulmadığı için 900 lira, sosyal mesafe kuralı ihlal edildiği için 3 bin 150 lira ve izinsiz havai fişek atıldığı için 392 lira olmak üzere toplam 4 bin 442 lira ceza kesildi.

İzmir’in Konak ilçesinde yapılan bir düğünde koronavirüs tedbirlerine uyulmadı. Bunun üzerine sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayılması sonucunda düğün sahibine para cezası kesildi. Düğün sahibine maske kullanımına uyulmadığı için 900 lira, sosyal mesafe kuralı ihlal edildiği için 3 bin 150 lira ve izinsiz havai fişek atıldığı için 392 lira olmak üzere toplam 4 bin 442 lira ceza kesildi.

Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün akşam Çimentepe Mahallesi’ndeki bir düğünde Kovid-19 tedbirlerine uyulmadığı ihbarı üzerine düğünün yapıldığı sokağa gitti. Düğüne katılanların maske takmadığı, sosyal mesafe kuralına uymadığı ve izin alınmadan havai fişek atıldığını saptayan ekipler, düğün sahibine idari para cezası uyguladı.

Düğün sahibine maske kullanımına uyulmadığı için 900 lira, sosyal mesafe kuralı ihlal edildiği için 3 bin 150 lira ve izinsiz havai fişek atıldığı için 392 lira olmak üzere toplam 4 bin 442 lira ceza kesildi.

DÜĞÜNDE 1 KİŞİ MASKE TAKMIŞ

Öte yandan, sosyal medyada yayımlanan düğün görüntülerinde ise sosyal mesafe kurallarına uymayan ve maske takmayan davetlilerin eğlendiği, düğüne katılan sadece 1 kişinin maske taktığı görülüyor.