Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de depremzedeler için dağıtılan ürünleri dükkanında satan adam tutuklandı!

İzmir'de meydana gelen şiddetli depremin ardından depremzedeler için ücretsiz dağıtılan ürünleri dükkanında sattığı iddia edilen M.Ö. isimli şahsın ifadesi ortaya çıktı. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen M.Ö, tutuklandı.

İzmir’de meydana gelen şiddetli depremin ardından Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda oluşturulan evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar çadırkentte kalmaya başladı. Depremzedeler için dağıtılan yiyecek ve içecekleri toplayan kişinin kendine ait marketinde sattığı öne sürüldü.

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla çekilen görüntülerde zanlının elindeki poşetlerle birlikte sahibi olduğu dükkana gittiği görülürken, sosyal medyaya paylaşılan görüntüler büyük tepki topladı.

Görüntüler üzerine harekete geçen Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şahsın kimliğinin M.Ö. olduğunu belirledikten sonra şüpheliyi gözaltına aldı.

TUTUKLANDI

M.Ö’nün emniyette verdiği ifadesinde, mahallede durumu olmayanlara dağıtmak için ikramları aldığını söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen M.Ö, tutuklandı.