Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de depremden 65 saat sonra kurtulan Elif ailesine kavuştu! İşte duygulandıran o kare

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın enkazından 65 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, ailesiyle bir araya geldi. O görüntüler duygu dolu anlar yaşattı. 

İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın enkazından 65 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki mucize bebek Elif Perinçek, anne-babası ve ablalarıyla bir araya geldi. Gelen o görüntüler duygu dolu anlar yaşattı.

Elif’in kurtuluş anını ise paramedik Tolga Ünsel anlattı. Ünsel, “Elif’e ilk bakıldığında hareketsizdi. Maalesef cansız bir beden olarak düşünülüyordu. Ancak tam çıkarma esnasında gözlerinin hareket ettiğini fark ettik. Daha sonra ufak bir hareketini fark edip canlı olduğunu gördük. Bizim için gerçekten mucizeydi” dedi.

Öte yandan İzmir’deki depremde 65 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek’i hareketsiz bulan kurtarma ekipleri, küçük kızın bir göz hareketini görerek mucizeye tanıklık etti.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ’de tedavisine devam edilen Elif Perinçek’i ziyaret ederek baba Oğuz Perinçek, depremden 23 saat sonra kurtarılan Anne Seher Perinçek ile kardeşleri Elzem ve Ezel ile bir araya geldi. Ziyarette Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, İzmir milletvekilleri Hamza Dağ ve Ceyda Bölünmez Çankırı da aile ile birlikte olup desteklerini belirttiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu