İzmir Haberleri

İzmir’de depremde hayatını kaybeden Küçükyumuk ailesi gözyaşları içinde defnedildi!

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden Küçükyumuk ailesi son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye çok sayıda kişi katıldı. Aile gözyaşları içinde toprağa verildi. 

İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan Doğanlar apartmanının enkazından Mert ve Eda ile 2 yaşındaki oğulları Ateş Küçükyumuk’un cansız bedenleri çıkarıldı. Hayatını kaybeden aile bugün Aydın Bey Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde toprağa verildi.

Ege Denizi’nde meydana gelen 6.9 büyüklüğndeki depremde Mert ve Eda ile 2 yaşındaki oğulları Ateş Küçükyumuk, bulundukları Mansuroğlu Mahallesi Doğanlar apartmanının göçmesi sonucu enkaz altında kalmıştı.

,

CANSIZ BEDENLERİ ENKAZDAN ÇIKARILDI

Depremin ardından Küçükyumuk ailesinin yakınları kendilerine ulaşamazken, sosyal medya üzerinden ailenin kurtarılması için çağrı yapmıştı. Doğanlar apartmanı enkazında çalışmalarını sürdüren arama kurtarma ekipleri 55 saatin sonunda enkaz altındaki aileye ulaştı. Ekipler baba Mert, anne Eda ve 2 yaşındaki çocukları Ateş Küçükyumuk’un cansız bedenlerini enkaz altından çıkardı.

GÖZYAŞLARI ARASINDA UĞURLANDILAR

İzmir depreminde hayatını kaybeden Aydınlı Küçükyumuk ailesi için cenaze namazı Efeler Bey Camii’nde kılındı. Küçükyumuk ailesinin yakınları tabutlara sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Cenaze namazının ardından baba Mert Küçükyumuk Efeler Kemer Mezarlığı’nda, anne Eda ve 2 yaşındaki oğulları Ateş Küçükyumuk ise İzmir’in Bornova ilçesinde Yeni Hacılarkırı mezarlığında sevenlerinin gözyaşları içerisinde defnedildi.

Cenazeye depremde hayatını kaybeden Mert Küçükyumuk’un annesi Seher ve babası Aydın Küçükyumuk, Eda Küçükyumuk’un annesi Hatice ve babası Abdurrahman Savran, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay ile Küçükyumuk ailesinin yakınları ve vatandaşlar katıldı.