İzmir Haberleri

İzmir’de cuma namazı Konak Meydanı’nda kılındı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde virüsün yayılmasını önlemek amacı ile camilerde toplu ibadete geçici bir süreliğine ara verilmişti. Normalleşme dönemine girdiğimiz şu sıralarda İzmir'de bugün 74 gün sonra camilerde namaz kılınmaya başladı. Vatandaşlar Cuma Namazı için Konak Meydanı'nda buluştu. İşte detaylar...

Koronavirüs ile mücadele kapsamında camilerde toplu namaza geçici bir süre ara verilmişti. Bugün günler sonra İzmir’de Cuma Namazı kılındı. İzmirliler, cuma namazını kılmak için tarihi Konak Meydanı’na akın etti.

Meydanın girişleri barikatlarla kapatılırken, vatandaşlar içeriye tek tek alındı.

Maskesi olmayan vatandaşlar alana alınmazken, tek tek ateş ölçümü de yapıldı.

Alınan karar kapsamında namaz kılacak olan vatandaşlar seccadelerini kendileri getirirken, olmayanlara ise tek kullanımlık seccade dağıtıldı.

Meydana giren vatandaşlar, önceden belirlenen ve meydana çizilen sarı noktalar üzerinde sosyal mesafe kuralarına uyarak saf tuttu. Sıcak havaya rağmen vatandaşlar Tarihi Konak Meydanı’nı doldurdu.

Cuma namazından önce Hisar Camii Hatibi Selim Menteşeli ve Hisar Camii Müezzini Muzaffer Gülmez tarafından Kuran-ı Kerim okundu

Cuma hutbesinde de vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uyulması gerektiği hatırlatıldı. Menteşeli’nin kıldırdığı namazın ardından vatandaşlar, meydanı kontrollü bir şekilde terk etti.

Etiketler

İlgili Makaleler