Gündem

İzmir’de çocuğu okula gidenler dikkat! Duyuru yapıldı!

İzmir’in Karabağlar ilçesinde okulların etrafında hız kesmeden denetimlerin devam ettiği bildirildi. Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitim ve öğretimi güvenli bir şekilde devam edilmesi için çalışmaların hız kesmeden devam edileceği bildirildi.

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan okul ve çevrelerinde güvenli bir ortamın sağlanması, çocukların eğitim ve öğretimlerinin güvenli bir ortamda sürdürülmesi için çalışmaları sürdürüyor. Okul çevrelerinde 15 ekip ile 3 bölgede yapılan uygulamalarda, 15 internet kafe, 30 kahvehane ve 44 park, bahçe, tekel bayi ve metruk bina kontrol edildi. Kontrollerde 4 farklı iş yerine idari işlem uygulanırken 2 aranan şahıs yakalandı ve yaşı küçük 2 kayıp şahsa ulaşıldı.

Karabağlar İlçe Emniyet Müdürü Cemal Cihan, okul çevresindeki uygulamalara büyük önem verirken, çocuk ve gençlerin suça sürüklenmesi ve suç mağduru olmalarının engellenmesi, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülmesi adına denetimlerin devam edeceği kaydedildi.