Gündemİzmir HaberleriPolitika

İzmir’de Cemil Tugay’dan ilk açıklama: Artık Türkiye’nin birinci partisiyiz

Sandık sonuçlarının netleşmeye başlamasının ardından İzmirlilere çağrıda bulunan CHP İzmir Adayı Cemil Tugay, Cumhuriyet Meydanında zafer konuşması yaptı. Tugay, "Artık Türkiye'nin birinci partisiyiz" dedi.

HABER/ Didar DEMİRCİ- Türkiye’de yerel seçim heyecanı yaşanıyor. Milyonlarca vatandaş bugün sandık başına giderek oylarını kullandı. İzmir’de oyların neredeyse yarısından fazlası sayılırken resmi olmayan sonuçlara göre yarışı farkla önde götüren Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın çağrısı ile İzmirliler Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. Ellerine ay yıldızlı Türk bayrağını ve CHP’nin altı oklu bayrağını alan vatandaş, hep birlikte marşlar söyledi, kutlama yaptı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki buluşmaya, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

“ARTIK TÜRKİYE’NİN BİRİNCİ PARTİSİYİZ”

Meydana kurulan kürsüde vatandaşa seslenen Tugay, ¨Sevgili hemşerilerim, kazandık! Kazandık! Kazandık! Kim kazandı, siz kazandınız! Halk kazandı, İzmir kazandı. İnanın bana kaybeden kimse yok hepimiz kazandık. Bu vatanı, milletini seven insanlar kazandı. Beş yıl boyunca hep beraberiz, kutlu olsun. ,,Yaklaşık iki aydır aranızdayız. İzmir’in her sokağında kapısında olmaya çalıştık. Hiçbirini unutmadık, çocuklar, gençleri, kadınalar, emekliyi, emekçiyi unutmadık, unutmayacağız. Bugün İzmir için yeni bir gün yarından itibaren sokakta, her yerde olacağız. Sorun neredeyse onu çözmek için orada da olacağız o kadar mutluyuz ki Türkiye’nin her yerinde CHP birinci parti oldu. 34 yıllık hayalimiz bugün gerçekleşti. Artık Türkiye’nin birinci partisiyiz” dedi.

“SAÇLA, BIYIKLA, TROLLERLE KAZANIRIZ SANDILAR”

Tugay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Cumhuriyetin, halkın, Atatürk’ün kenti İzmir her zaman dimdik ayaktaydı. Birileri kılığı ile kıyafeti ile, saçı ile bıyığı ile taktığı rozetiye, gösterişli reklam kampanyalarıyla, trollerle çalışmalarıyla zannetti ki İzmir’i kandırırız. Biz Cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz, halkçıyız. Bu meydanda her zaman dimdik durduk durmaya devam edeceğiz. CHP yeni kadrolarıyla genel başkan ile Türkiye’nin umudu oldu. Bugün bir başlangıç,8 bundan sonra eskisinden daha çok çalışacağız. Üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz gereğini yerine getireceğiz. Bu millete borcumuzu namus borcu olarak alıyoruz ödemek için yaşamımızın sonuna kadar çalışacağız. Yaşasın İzmir, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Bize güvendiğiniz için, tekrar bu göreve getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum bir gram leke sürmeden önümüzdeki beş yıl bu şehrin taşı olacak, toprağı olacak hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız. Mahcup olmayacağız. Şunu biliyoruz, yıkılacak bir iktidar var! Halkına hizmet etmek için hazır olan bir parti var. Biz o partinin ve Mustafa Kemal’in neferi olmaktan gurur duyuyoruz. Siz büyüksünüz ve biz sizin hizmetkarınızız. İyi ki varsınız, ben size aşığım, bu millete aşığım. İnsanlarımızın hepsine bize oy vermiş olsun olmasın hizmet edeceğime söz veriyorum.”