İzmir Haberleri

İzmir’de “Çav Bella” olayında Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a “Dombra” hatırlatması!

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de camilerde çalınan "Çav Bella" olayına ateş püsküren Erdoğan'a cevap geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Cami minaresinden 'dombra' çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz." ifadesini kullandı.

İzmir’de camilerin merkezi sistemi sabote edilerek 2 gün üst üste müzik yayını yapanlar hakkında tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan müzik yayını yapanlara sosyal medya hesabı Twitter’dan ateş püskürdü.

OLAYIN FAİLLERİNİN BULUNMASINI İSTEDİ

CHP İzmir İl Başkanı’nın cami minaresinden marş çalınmasını kınadığını ayrıca cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da bir basın toplantısı düzenleyerek provokasyona dikkati çektiğini ve olayın faillerinin bulunmasını istediğini hatırlattı.

“İBADET YERLERİ KUTSALIMIZDIR”

Parti yönetiminin de yaşananların kabul edilemeyeceğini söylediğini belirten Kılıçdaroğlu, kendisinin de birkaç saat önce “İbadet yerleri kutsalımızdır.” şeklinde açıklaması olduğunu anımsattı.

Bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır.” dediğini aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, “Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması en hafif deyimiyle alçaklıktır. Cami minaresinden ‘dombra’ çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz.” ifadesini kullandı.