Magazin

İzmir’de camilerde çalınan “Çav Bella” marşına ünlülerden tepki!

İzmir'de camilerin merkezi sistemi sabote edilerek bir çok ilçenin camisinde "Çav Bella" çalınmasının ardından tekrar Selda Bağcan'ın bir şarkısı çaldı. İzmir'de yaşanan bu olaya bir çok ünlü sert tepki gösterirken Selda Bağcan, Fırat Tanış ve Gökhan Özoğuz'da tepkilerini sosyal medyadan dile getirdiler.

İzmir’de çarşamba günü camilerin merkezi sistemi sabote edilerek İtalyan Marşı olan “Çav Bella” çalınmasının ardından dün camilerde tekrardan Selda Bağcan’ın bir şarkısı çaldı.

CAMİLER KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

İzmir’de bazı camilerden ‘Çav Bella’ çalması sonrası tepkiler çığ gibi büyüdü. Yaşanan bu olaya Selda Bağcan, Fırat Tanış ve Gökhan Özoğuz tepki gösterdi.

İzmir’de çarşamba günü bazı camilerin merkezi ses sistemi sabote edilmiş ve hoparlörlerden ‘Çav Bella’ çalınmıştı. Olayın ardından yapılan bu saygısızlığa sosyal medyada tepki yağmıştı.

Bu olayın ardından Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki bazı camilerde ise Selda Bağcan’ın seslendirdiği ‘Yuh Yuh’ şarkısı çalındı. Yaşananların ardından İzmir Müftülüğü merkezi sistemden ezan uygulamasını askıya aldı.

‘EzanKırmızıÇizgimizdir’ etiketi sosyal medyada trend olunca Selda Bağcan da Twitter’ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

Selda Bağcan açıklamasında “ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum” dedi.

Fırat Tanış da yaşanan bu olaya tepki göstererek “Leş bir eylem. Dümdüz kınıyorum” paylaşımı yaptı.

Gökhan Özoğuz da bu çirkin olay sonrası bir paylaşım yaparak bu durum eleştirdi.

Ünlü isim bir diğer açıklamasında ise “Hiç şüphesiz her zaman lanetliyoruz! Yanlız “Çav bella”nın hedef gösterme aracı olarak kullanılması üzdü, ben iki kez daha lanetliyorum” dedi,