Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de bugün deprem oldu mu? Kandilli açıkladı!

İzmir’de yaşanan 6.6 büyüklüğünde depremin ardından çok sayıda artçı deprem meydana geldi. Bu nedenle vatandaşların endişeli bekleyişi devam ediyor. Peki, İzmir’de bugün deprem oldu mu? Kandilli Rasathanesi resmi internet sayfası üzerinden son depremleri duyurdu.

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem çok sayıda can ve mal ve mal kaybına neden oldu. Yıkıcı depremin ardından çok sayıda artçı deprem gerçekleşti. Bu kapsamda dün açıklama yapan AFAD büyüklüğü 4’ün üzerinde 48 olmak üzere, toplam 3.630 artçı sarsıntı yaşandığını duyurdu. Vatandaşlar bugün de deprem meydana gelip gelmediğini merak ediyor.

Çeşme’de deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi bugün meydana gelen depremleri internet sayfası üzerinden açıkladı. Açıklanan verilere göre bugün İzmir’de en büyük deprem Çeşme açıklarında meydana geldi. Saat 3:17’de meydana gelen deprem 3.3 büyüklüğünde gerçekleşti. İşte Kandilli Rasathanesine göre bugün olan depremler