İzmir Haberleri

İzmir’de bir okulda koronavirüs skandalı!

Okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı açıklanan 21 Eylül tarihine geri sayım sürerken, İzmir'de bir okuldan skandal bir haber geldi.

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına yakın zaman kala, okullardan gelen yeni vaka haberleri artmaya başladı. En son İzmir’de 4 okulun kapatıldığı haberinin üstüne, bu sefer İzmir Bergama’da bir okuldan skandal bir haber geldi.

Sözcü Gazetesi’nden Gökmen Ulu’nun haberine göre, Bergama’da bulunan Zeytindağ Yılmaz Ortaokulu Müdürü Mehmet Şahin’in koronavirüs testi pozitif çıktı. Okul Müdürü Şahin’in karantinaya alındığı, fakat okulun hala açık tutulduğu ifade edildi. Okulda görülen pozitif vakaya rağmen, öğrencilerin hala kurs gördüğü, öğretmenlerin ise ders vermeye devam ettiği bildirildi.

Eğitim-Sen Bergama Temsilciliği yaptığı açıklamada “Okulun dezenfekte edildiği ancak öğretmenlerin ve öğrencilerin okula gitmemeleri yönünde herhangi bir tedbir alınmadığını öğrendik. Önerimiz 14 gün boyunca ilgili okulun kapatılması öğrenci ve çalışanlara test yapılmasıdır” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu