İzmir Haberleri

İzmir’de belediye kışlık bot, mont, termal içlikleri ücretsiz dağıtıyor!

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri devam ediyor. Bu kapsamda belediye tarafından depremzedelere, kışlık bot, mont, termal içlikler ücretsiz olarak dağıtılıyor.

İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle evleri hasar gören veya yıkılan depremzedeler çadırlarda kalmaya devam ediyor. Bu nedenle İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, depremzedelerin kıyafet ihtiyaçlarının giderilmesi için  giyim otobüsünü devreye soktu. Giyim otobüsü ile beraber bağışçılar tarafından gönderilen yeni kıyafet ve ayakkabılar, giyim otobüsüyle çadırlarda kalan depremzedelere ulaştırılıyor.

Giyim otobüsü depremzedelerin hizmetinde

Uzak ilçeler ile köylerde yaşayan yurttaşların kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak için daha önce oluşturulan giyim otobüsü, çadırlarda kalan depremzedelere mont, bot, iç çamaşırı gibi ürünleri ücretsiz olarak ulaştırıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ulaş Aydın giyim otobüsü hakkında yaptığı açıklamasında, “Uzak ilçeler ve köylere kıyafet götürmek için tasarladığımız otobüsü, deprem nedeniyle afet bölgesine çektik. Türkiye’nin hatta dünyanın birçok yerinden gelen kışlık bot, mont, termal içlikler ile diğer ürünleri bu giyim otobüsümüzle depremzedelere ulaştırıyoruz”  ifadelerini kullandı.

Yardım ulaştırılmaya devam ediliyor

İçerisinde kabin ve askılıkların da bulunduğu otobüsün yürüyen bir mağaza gibi olduğunu belirten Aydın, depremzedelerin özellikle mont, bot, yağmurluk, termal kıyafetler, çorap, iç çamaşırı gibi ürünlere yönelik talebinin bulunduğunu söyledi. Aydın, afet bölgesi olması ve pandemi koşullarından dolayı bu ürünlere sürekli ihtiyaç duyulduğunu da aktararak, “Bu ihtiyaçlar, yurttaşlar evlerine geçene kadar devam edecek. İzmir’de çok büyük bir dayanışma ağı var. Yurttaşlar yardım ulaştırmaya devam ediyor. Depremzedelerin birçok ihtiyacı karşılanıyor” diye konuştu.

Giyim otobüsü çadır bölgelerinde hizmet vermeyi sürdürecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu