Ege Haberleriİzmir Haberleri

İzmir’de belediye duyurdu: Başvurular başladı, 10 bin TL verilecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası üzerinden önemli bir duyuruda bulundu. Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular başladı. Söz konusu yarışmada birinci olana 10 bin TL ödül verilecek. Ayrıca yarışmacılara Hande Mumcu adına yine 5 bin TL tutarında özendirme ödülü verilecek.

İzmir’de 1994 yılında göreve giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu muhabir Hande Mumcu, kameraman Salih Peker ve araç sürücüsü Hacı Ali Er ile birlikte yaşamını yitiren gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla yarışma düzenleniyor.

Söz konusu yarışma için başvurular başladı. “Ulusal Haber”, “İzmir Kent Haberi”, “Haber Fotoğrafı” ve “TV’de İzmir Kent Haberi” olmak üzere dört ayrı dalda düzenlenecek olan yarışmaya başvuru 5 Kasım 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.

Ödül ne kadar?

Ödül tutarı 4 dalda birincilik için 10 bin TL olarak belirlendi. Yarışmada, Barış Selçuk’la birlikte göreve giderken kaybettiğimiz gazeteci Hande Mumcu adına yine her dalda 5 bin TL tutarında özendirme ödülü verilecek. Yarışmaya gazete, dergi, internet medyası, ajans haberi ve TV’de yayınlanan eserleriyle katılanlar katılım şartlarını yerine getirmek şartıyla basinmudurlugu@izmir.bel.tr adresine mail gönderebilir. Katılımın, kişisel başvuru esasına göre yapılacağı yarışmaya bir katılımcı, en fazla iki dalda ve birer eserle başvuru yapabilecek. Katılımcıların başvuruya konu olan haber ve haber fotoğrafının yayınlandığı gazete ve derginin bir nüshasını (aslını) www.izmir.bel.tr adresinde yer alan başvuru formu ile birlikte 5 Kasım 2021 tarihi saat 17.30’a kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Konak Mahallesi 895 Sokak No. 7 Kat: 1 Konak-İzmir adresine ulaştırması gerekiyor.

Kimler katılabilir?

Katılımcılar 5 Ağustos 2020 ile 5 Ekim 2021 tarihleri arasında gazete-dergi ve internet medyasında yayımlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayınlanmış haber ve görüntüleriyle yarışmaya başvurabilecek.