İzmir HaberleriManşet

İzmir’de bayramda otobüsler çalışacak mı? 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek!

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu nedenle İzmir’de vatandaşlar bayram süresinde otobüslerin çalışıp çalışmayacağını merak ediyorlar. Konu hakkında ESHOT Genel Müdürlüğü açıklamada bulundu. Yapılan açıklama 150 hat ile 17 Mayıs tarihine kadar hizmet verilmeye devam edileceği açıklandı.

İzmir’de bayram günlerinde otobüslerin çalışıp çalışmayacağını merak edenler için ESHOT Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

ESHOT tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Ramazan Bayramı Süresince 150 Hattımızla hizmet verilmeye devam edilecektir.

Ramazan Bayramının başladığı 13 Mayıs 2021 Perşembe gününden itibaren (13.14.15.16 Mayıs) 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar aşağıda belirtilerin 150 hattımız ile ulaşıma hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kurumlarda görev yapan personelle bayramlaşma programına ESHOT’ta başladı. Sabah 05.00’te İnciraltı Garajı’na giden Başkan Tunç Soyer, personele hitaben “İzmirlilere en iyi hizmeti sunmak zorundayız. Sizler de bu doğrultuda çok önemli ve sorumluluğu yüksek bir görev üstleniyorsunuz. Canla, başla çalıştığınızı biliyorum” ifadelerini kullandı.