Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de Ballıkuyu-Konak seferini yapan belediye otobüsünde HES kodu tartışması yüzünden kan aktı!

Alınan son dakika bilgisine göre İzmir’in Konak ilçesinde saat 06.00 sıralarında Bahri Baba otobüs duraklarında kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, HES kodu eşleştirmesi olmadan 35 numaralı Ballıkuyu – Konak seferi yapan belediye otobüsüne bindi.

HES KODU TARTIŞMASI

Otobüs şoförünün kod istemesine rağmen göstermemekte ısrarcı olan kişiye, otobüste bulunan yolculardan Uğur E. tepki gösterdi. İkili arasında sözlü olarak başlayan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Otobüsten inmemekte ısrarcı olan şüpheli şahıs, daha sonra bıçakla Uğur E.’yi yaraladı. Şüpheli daha sonra otobüsten inerek olay yerinden uzaklaştı.

TARTIŞMADA KAN AKTI

Otobüsteki yolcuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Uğur E., sağlık görevlileri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Uğur E.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Öte yandan, olaya şahit olan esnaflardan Cemil Acar, o anları anlattı. Acar, “Otobüsün içinde köşede oturan şahıs ile iki kişi tartışıyordu. Birisine otobüsten inmesini söylüyorlardı. Tartıştıktan sonra kavga ettiler. Sürekli adamı indirmeye çalışıyorlardı. Ben de olayı uzaktan gördüm. Bir kişi tartıştığı kişiye iki defa vurdu; sonra da kaçtı” açıklamasında bulundu.

Uğur E.’yi bıçaklayarak yaralayan şüpheliyi yakalamak için polis ekipleri çalışma başlatırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.