İzmir Haberleri

İzmir’de askıda fatura devri başladı! Tunç Soyer vatandaşlara seslendi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "askıda fatura" uygulamasının başladığını vatandaşlara duyurdu. İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer İzmirlileri kampanyaya katılmaya davet etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “askıda fatura” uyglamasının İzmir’de başladığını duyurarak vatandaşları kampanyaya davet etti. Başkan Soyer, “İnanıyorum ki İzmirli İzmirliye sahip çıkacak” ifadelerinde bulundu.

BAŞKAN SOYER İZMİRLİLERİ KAMPANYAYA DAVET ETTİ

İzmir Büyükşehir Belediyesinin kentteki sosyal dayanışma ağının yeni bir halkası olarak hayata geçirdiği “askıda fatura” uygulaması büyük ilgi görüyor. Kampanyanın ilk bağışçıları arasında yer alarak Biz İzmir uygulaması üzerinden fatura ödeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, başta belediye çalışanları olmak üzere imkanı olan tüm İzmirlileri de kampanyaya katılmaya davet etti.

İZMİRLİ İZMİRLİYE SAHİP ÇIKACAK

Korona virüs salgını nedeniyle baş gösteren sıkıntıların ilk günlerinden bu yana belediye olarak öncülük ettikleri dayanışma ağının büyüyüp güçlenmeye devam ettiğini vurgulayan Soyer, şunları kaydetti: “Halkın Bakkalı üzerinden çok büyük katkılar aldık. Artık İzmir’de çığ gibi büyüyen bir dayanışma ağı var. Hayata geçirdiğimiz askıda fatura uygulaması ile de maddi gücü olan vatandaşlarımız, ekonomik sıkıntı çeken hemşehrilerimizin ödeyemediği su faturalarını ödemeye başladı. Öncelikle belediye çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. İnanıyorum ki İzmirli İzmirliye sahip çıkacak. Bu mübarek Ramazan günlerinde yapacağımız hayırların kabul olmasını diliyorum.” Ekonomik sıkıntı yaşayan ve desteğe ihtiyaç duyan vatandaşların ödeyemedikleri su faturalarının, imkanı olan hemşehrileri tarafından ödenmesini sağlayan dijital platforma https://www.bizizmir.com/AskidaFatura adresinden ulaşılabiliyor.