Ege Haberleriİzmir HaberleriManşetYerel

İzmir’de araba kullananlar: Değişti, 2 ay boyunca uygulanacak!

İzmir’de araba kullanan vatandaşları yakından ilgilendiriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 ay sürecek çalışmalar kapsamında trafik düzenlemesi yapıldı.

İzmir’de Çiğli Tramvay Hattı Karşıya Tramvay Hattı ile ilgili yeni açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalara göre, Çiğli Tramvay Hattı’nın Karşıyaka Tramvayı’na bağlantısını sağlamak için Cahar Dudayev Bulvarı’nın Karya Kavşağı bölgesinde hat imalatları yapılması için çalışma yapıldığı belirtildi. Yapılan çalışmalar nedeniyle trafik düzenlemesi gerçekleştirildi. Belediye açıklamasında, imalatların tamamlanmasından sonra trafiğin eski halindeki akışı sağlanacağını ifade etti.


2 Aşamada yapılacak

2 aşamada yapılacak imalatlarda Cahar Dudayev Bulvarı’nın İzmir Çevre Yolu ile birleşiminde 2 aşamalı geçici trafik düzenlemesi hayata geçirildi.

Bu kapsamda birinci aşama imalatlar için alınan UKOME kararına uygun olarak bir ay sürecek trafik düzenlemesinde; İzmir Çevre Yolu’ndan Cahar Dudayev Bulvarı Mavişehir yönüne gidiş 2 şerit, Cahar Dudayev Bulvarı’ndan İzmir Çevre Yoluna gidiş tek şerit haline gelecek. İkinci aşama imalatlar için, alınan UKOME kararına uygun olarak yine bir ay sürecek trafik düzenlemesinde İzmir Çevre Yolundan Cahar Dudayev Bulvarı Mavişehir yönüne gidiş 2 şerit ve Cahar Dudayev Bulvarı’ndan İzmir Çevre Yoluna gidiş 2 şeride dönüşecek. Toplam 2 ay sürecek düzenlemeler 14 Ağustos 2022 tarihinde başladı.