İzmir Haberleri

İzmir’de ağır hasarlı binalar yıkılırken Türk Bayrağı detayı duygulandırdı!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Bayraklı'da bazı binaların yıkılması üzerine bir çok vatandaşımız evlerini kaybetmişti. Ağır hasarlı binaların tespit edilmesi üzerine ekipler harekete geçti. İş makinesi operatörü Canbazoğlu Apartmanı'nın dördüncü katındaki pencerede asılı Türk bayrağını kontrollü şekilde aldı.

İzmir’de meydana gelen şiddetli deprem sonrası ekipler harekete geçerek acil yıkılması gereken ağır hasarlı binalardan biri olan Canbazoğlu Apartmanı’nın yıkımına başladı.

TÜRK BAYRAĞI DETAYI DUYGULANDIRDI

Depremde yıkılan Rızabey Apartmanı yakınındaki ağır hasarlı Canbazoğlu Apartmanı çevresinde yıkım öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı. Binanın bulunduğu Haydar Aliyev Caddesi trafiğe kapatıldı. İtfaiye ve 112 Acil Sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu yerde çok sayıda kişi, yıkım anını izlemek için toplandı.

Faaliyet alanından uzakta tutulan vatandaşlar, yıkımı cep telefonuyla kaydetti.

Öte yandan yıkıma başlamadan önce iş makinesi operatörü, binanın dördüncü katındaki pencerede asılı Türk bayrağını kontrollü şekilde aldı.

İş makinasının ucundaki makastan bayrağı alarak üç kez öpen polis memuru, yıkım alanından uzaklaştı. Bu ana tanıklık edenler, uzun süre alkışladı.

Kentte ağır hasarlı olan ve acil yıkım kararı verilen 231 binadan 12’sinin yıkımı tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu