İzmir Haberleri

İzmir’de ağaç kesimine tepki!

İzmir'in Dikili ilçesinde ariyet ocağı yapımı için bölgedeki ağaçların kesildiğini iddia edilmesi üzerine vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Deliktaş Mahallesi’nde ariyet ocağı yapımı için bölgedeki ağaçların kesildiğini iddia edilmesi üzerine vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

“HAVAMA, SUYUMA, TOPRAĞIMA DOKUNMA”

Belediye tarafından yapımı planlanan ariyet ocağı için ağaçların kesildiğini ileri süren mahalle sakinleri protestoda bulundu. Mahallede yaşayan yüzlerce kişi, “Havama, suyuma, toprağıma dokunma” yazılı pankartlarla ocağın yapılmasının planlandığı alana kadar yürüyen grup adına bir konuşma yapan Yusuf Yılmaz, 598 hektarlık alanda ariyet ocağını kurulacağını söyledi.

“HAVA KİRLİLİĞİ VERİMİ SIFIRA İNDİRECEK”

Ocağın doğaya zarar vereceğini ileri süren Yılmaz, projenin bir an önce iptal edilmesini talep ettiklerini vurgulayarak, “Şantiye alanı köyün yerleşim yerine yalnızca 290 metre. Proje kaynaklı oluşan hava kirliliği neticesinde verim neredeyse sıfıra inecek. Bu derece önemli bir alanda proje hazırlanırken neden çevre, ziraat, orman mühendislerinin görüşleri alınmamıştır.” ifadesini kullandı. Yılmaz, projenin iptali için dava da açıldığını sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu