İzmir Haberleri

İzmir’de açık oto pazarları yeniden açıldı!

İzmir'de koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan açık oto pazarları yeniden açıldı. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda açık oto pazarlarına ilişkin önemli bir karar alındı. Karara göre, açık oto pazarları 17 Temmuz 2020 itibariyle tekrar faaliyete başlayabileceği bildirildi.

İzmir’de koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan açık oto pazarları 17 Temmuz itibariyle yeniden açıldı. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplandı. Toplantıda açık oto pazarlarına ilişkin önemli bir karar alındı. Karara göre, açık oto pazarları kurallara uyulması kaydıyla 17 Temmuz 2020 itibariyle tekrar açılabileceği bildirildi.

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplandı ve toplantıda açık oto pazarlarıyla ilgili önemli bir karar çıktı. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla faaliyetleri durdurulan açık oto pazarlarının, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanmış olan oto pazarlarında alınması gereken önlemlere yönelik rehberde yer alan hususların sağlanması koşulu ile 17 Temmuz 2020 itibariyle tekrar faaliyete başlayabileceği bildirildi.

Alınan karar göre ayrıca, açık oto pazarlarının en az haftada bir olmak üzere düzenli aralıklarla denetleneceği belirtildi. Kurallara uymayan sorumlu ve müşterilere ise cezai işlem uygulanacağı açıklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler