Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de 65 yaş ve üstü için flaş karar! Sokağa çıkma yasağı saatinde değişiklik

İzmir'de 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla ilgili yeni bir karar alındı. Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada, tedbirler kapsamında dışarıya çıkmaları kısıtlanan 65 ve üstü vatandaşların cuma günleri dışarıda kalma süresi, 1 saat uzatıldı.

Vakaların tırmanışa geçtiği İzmir’de 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla ilgili yeni bir karar alındı. Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada, tedbirler kapsamında dışarıya çıkmaları kısıtlanan 65 ve üstü vatandaşların cuma günleri dışarıda kalma süresi, 1 saat uzatıldı.

65 YAŞ VE ÜSTÜYLE İLGİLİ YENİ KARAR

Valilikten yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, daha önce 65 ve üzeri yaş vatandaşların 10.00-13.00 saatlerinde sokağa çıkabileceklerine karar verildiği hatırlatıldı.

Konunun yeniden değerlendirildiği, bu yaş grubu vatandaşların, cuma günleri saat 14.00’e kadar dışarıda kalabilmelerine imkan tanıyan kararın alındığı belirtildi. Diğer günlerde ise bu yaş grubunun, yine 10.00-13.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceği kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı, yeni alınan Kovid-19 tedbirlerinin uygulamasıyla ilgili detayları internet sitesinden paylaşmış, dışarıya çıkmalarına kısıtlama getirilen yaş gruplarına ilişkin kararların, cuma namazı dikkate alınarak hıfzıssıhha kurullarınca değerlendirilebileceğini bildirilmişti.