Ege Haberleriİzmir HaberleriManşetYerel

İzmir’de 350 TL’lik otobüs bileti yardımı yapılacak: Belediye duyurdu!

2022 yılında otobüs biletlerine de zam geldi. Bu nedenle vatandaşlar şehirler arası seyahatlerde otobüs bileti almakta zorlanıyorlar. İzmir Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için otobüs bileti kampanyası başlattı. Kampanya ile 3 bin 403 öğrenciye Kurban Bayramı öncesinde 350 liralık ulaşım yardımı yapılacak.

İzmir’de belediye binlerce öğrenciye güzel haberi verdi. Yapılan açıklama ile yüzlerce kişiye bayram öncesi ulaşım yardımı yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal yardım alan ailelerin üniversitede okuyan çocuklarının eve dönüş biletlerini karşılayacaklarını belirterek 3 bin 403 öğrenciye 350 liralık ulaşım yardımı yapılacağını duyurdu.

Askıda Bilet kampanyasına nasıl katılım sağlanır?

“Askıda Bilet” uygulamasına katılmak isteyen İzmirliler, bizizmir.com sitesi üzerinden “Askıda Bilet Al” sekmesine tıklayarak bilet bekleyen öğrencilerle buluşuyor ve kampanyaya destek olabiliyor. Öğrenciler ise “Askıya Bilet Bırak” sekmesiyle nereden nereye gideceğini, gideceği tarihi ve öğrenci belgesini sisteme yükleyerek bilet başvurusunu oluşturabiliyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Soyer şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili İzmirliler! Askıda Bilet uygulamamızla imkanları sınırlı öğrencilerimizin biletini ödeyebilir ve onlara ulaşım desteği sağlayabilirsiniz. Gençlik kenti İzmir’imizin, gençlerine hareket özgürlüğü sağlamak için harekete geçin! Daha fazla gencimize ulaşabilmemiz için tüm hemşehrilerimizi bu dayanışmanın bir parçası olmaya davet ediyorum”