Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de 25 Haziran’da başlayacak: Ücretsiz olacak!

İzmir’de alınan karar duyuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama geldi. Alınan karara göre, İzmir’de engelli vatandaşlar için ücretsiz seferler düzenlenecek. İlk seferin 25 Haziran Salı günü başlayacağı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlar için ücretsiz seferler düzenleneceğini duyurdu. Alınan karar doğrultusunda, İZDENİZ engelli vatandaşlar ve bir refakatçileri için yaz boyunca her hafta salı günü Mordoğan ve Foça’ya sefer düzenleyecek. 25 Haziran Salı günü başlayacak ücretsiz seferlere katılmak için önceden rezervasyon yaptırılması gerekiyor.

25 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK

Salı günleri Konak’tan kalkacak gemi Karşıyaka İskelesi’ne uğrayıp Mordoğan’a, sonrasında ise Foça’ya varacak. Günü Mordoğan ve Foça’da geçirecek engelli yurttaşlar ve refakatçileri, akşamüstü aynı güzergâhla geri dönecek. Salı günleri Konak’tan 08.30’da kalkacak gemi, 08.45’te Karşıyaka’da, 10.00’da Mordoğan’da olacak. 10.20’de Mordoğan’dan hareket ederek 11.00’de Foça’ya ulaşacak. İlk sefer 25 Haziran Salı günü başlayacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Engelli İzmirim Kart sahibi engelli yurttaşlar ve Refakatçi İzmirim Kartı bulunan bir kişi, tura katılmak için 0232 320 00 35 (Dahili 102-103) numaralı telefonu arayıp, biniş yapacakları iskeleyi bildirerek rezervasyon yaptırabiliyor. Gemi kapasitesi 300 kişi ile sınırlı. Bu nedenle seferden en az bir gün önce rezervasyon yapılması gerekiyor. 7 yaş ve altı çocuklar da, ebeveynleri ile birlikte olmak koşulu ile seferlerden ücretsiz faydalanabilecek.