Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de 16 yaşındaki çocuk sahte içkiden komaya girdi! Durumu ağır…

İzmir’in Çiğli ilçesinde 16 yaşındaki çocuk sahte içki nedeniyle komaya girdi. İddialara göre, 16 yaşındaki E.B. arkadaşlarıyla birlikte yaptığı sahte içkiyi içinde fenalaştı. Hastaneye kaldırılan E.B.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre olay, saat 01.00 sıralarında Şirintepe Mahallesi 8123 sokakta meydana geldi. İddiaya göre, E.B. ve arkadaşları bir araya gelerek alkolden yaptıkları sahte içkiyi içti. Arkadaşları ile birlikte bir süre vakit geçiren E.B., yaptıkları alkolden bir miktar alarak evine gitti.

FENALAŞARAK YERE YIĞILDI

E.B. evine girdiği sırada, fenalaşarak yere yığıldı. Olayı gören yakınları, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, alkol komasına girdiği tespit edilen E.B.’yi, Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti. Burada tedaviye alınan E.B.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, E.B.’nin fenalaştığı yerde bulunan pet şişe içerisindeki alkolü incelemeye aldı. Ayrıca, E.B.’nin birlikte alkol içtiği arkadaşlarının ifadesine başvuruldu.