İzmir Haberleri

İzmir’de 1 Ekim’de başlıyor: Belediye Başkanı Tunç Soyer açıklama yaptı!

İzmirlileri ilgilendiren önemli bir duyuru yapıldı. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz sene bir çok etkinlik yasaklanmıştı. Ancak yapılan son açıklamaya göre, İzmir Şehir Tiyatroları, 1-3 Ekim tarihlerinde Azizname’nin galasıyla başlıyor. Konu kapsamında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de açıklama yaptı.

İzmir’de 1 Ekim’de İzmir Şehir Tiyatroları perdelerini açıyor. Azizname’nin galası 1-3 Ekim tarihleri arasında İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’nde yapılacak. Azizname oyunu, pandemi ve kısıtlı seyirci uygulaması nedeniyle üç gün sürecek gala etkinliğinin ardından 6 Ekim’den itibaren İzmir Sanat’ta İzmirli izleyicilerle buluşacak.

Tunç Soyer açıklama yaptı

İzmir’de Şehir Tiyatrolarının perde açması ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de açıklamada bulundu. Başkan Soyer açıklamalarında, “İzmir’in uzun yıllardır beklediği Şehir Tiyatroları perde açma aşamasına geldi. Çok gururluyuz. İzmir’de sadece tüketen değil, sanatın yedi dalında üretim yapan, yeni ekollerin doğmasını sağlayacak bir iklim yaratmak üzere yola çıktık. Şehir Tiyatroları bu hedefimiz için çok önemli bir yapıtaşı” ifadelerini kullandı.