Yardıma gidiyorum sandı kendini çatışmanın ortasında buldu

İzmir'in Bornova ilçesine bağlı Yeşilova'da 15 Haziran'da gecesi meydana gelen olayda evli ve 36 yaşındaki Veysi Oktay'ın telefonu çaldı. Oktay'ın arayan çocukluk arkadaşı oto tamircisi Ümit Güven (36), trafik kazası geçirdiğini belirterek arkadaşından yardım istedi. Veysi Oktay, bunun üzerine apar topar evden çıkarak arkadaşına yardıma gitti. Aracıyla olay yerine giden Oktay, kendini çatışmanın ortasında buldu. Oktay, arkadaşının trafik kazası geçirmediğini, kavga için çağrıldığını olay yerine varınca anladı ancak iş işten geçti. Önce bacağından yaralanan Oktay, kaçmak isterken sırtından vuruldu. Kanlar içerisinde yere yığılan Oktay, çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Oktay, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Oktay, Doğanlar Fatih Cami'nden ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Oktay Pınarbaşı Mezarlığı'na defnedildi. Olaydan sonra kaçan cinayet zanlıları Ercan V. ile Duman V. polis tarafından aranıyor.

İzmir 20.07.2019, 12:43 20.07.2019, 12:52
Yardıma gidiyorum sandı kendini çatışmanın ortasında buldu

Bornova’da Veysi Oktay, kaza geçirdiğini söyleyen arkadaşına yardım için evden çıktı. Olay yerine gelince kaza yerine kavga için çağrıldığını anlayan Oktay, vurularak hayatını kaybetti.

OLAYLA İLGİSİ YOK
Veysi Oktay'ın acılı eşi ev hanımı eşinin olay günü kendisini telefonla aradığını ve trafik kazası geçiren çocukluk arkadaşı Ümit Güven'e yardıma gittiğini söylediğini aktaran Oktay, "Henüz 1.5 yıllık evliydik. Hayallerimiz, ideallerimiz vardı. Maddi anlamda daha iyi bir duruma gelince eşimle birlikte kimsesizler için bir aşevi kurmayı çok istiyorduk. Ama kısmet olmadı. Olayla eşimin hiçbir ilgisi yoktu. Yok yere canından oldu. Eşimin ölümüne neden olan katil ya da katillerin bir an önce yakalanmasını istiyorum. Adalete güveniyorum. Katillerin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Bunun için hukuki mücadelemi sonuna kadar vereceğim" dedi.'DEFALARCA UYARDIM'
Ümit Güven'den uzak durması için eşi ile tartıştığını anlatan Esma Oktay, "Eşim Ümit'e 30 bin lira da borç vermişti. Daha önce de verdiği bir miktar paralar var. Ümit'e güvenmiyordum. Ümit'ten uzak durması için çok tartıştım ama başarılı olamadım. Olay günü, 'Ümit kaza yapmış onun yanına gidiyorum' dedi. 'Benim sana ihtiyacım var. Gitme' dedim. Bana, 'Tamam hayatım bakıp geleceğim' dedi. Ben de 'Ümit'in başka kimsesi yok mu?' diye kızdım. Bu sırada 'sağa çek. Sağa çek' diye bir ses geldi. Arabanın içinden Veysi ile başlayan bir şeyler söylendi. Ardından telefon kapandı. Bu son konuşmalarımız oldu" dedi.

Yorumlar (0)
29°
açık