Urla’da, ’Böyle Bir Sevda Atatürk’ Sergisi

Fransızca Öğretmeni Nur Benlioğlu’Nun 'Böyle Bir Sevda Atatürk' Adlı Fotoğraf Sergisi Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde Açıldı.

İzmir 02.09.2014, 14:24 18.02.2015, 23:00
Urla’da, ’Böyle Bir Sevda Atatürk’ Sergisi

Fransızca Öğretmeni Nur Benlioğlu’nun ’Böyle Bir Sevda Atatürk’ adlı fotoğraf sergisi Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı.
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın açılışını gerçekleştirdiği sergide Atatürk’ün 24 farklı fotoğrafı yer aldı. Mustafa Kemal için yazdığı şiirleri de sergileyen Benlioğlu, “Ben sanatçı değilim. Atatürk’ü resmedebilmek için yağlı boya ile tanıştım. Ömrüm yettiğince Atatürk’ü resmedeceğim. Bu sergiyi sizlerle paylaşmama destek olan Başkan Sibel Uyar’a sonsuz teşekkürler” diye konuştu.

Urla’nın 1963-1967 yılları arasında Urla Belediye Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Erdoğan Ker’in eşi Özcan Ker’in de katılım gösterdiği sergiyi birlikte gezen Başkan Uyar, “Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen Cumhuriyet kadınlarıyız. Önderimiz Mustafa Kemal’in resimlerinden oluşan bu anlamlı sergiye ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz.” sözlerine yer verdi.
Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylendiği sergide Benlioğlu, Atatürk için yazdığı şiirleri de okudu. Serginin 5 Eylül Cuma gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

Yorumlar (0)