banner123

Urla Belediyesi plaj işgaline son verdi

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Nuri Koral’a ait Torasan Camping Tesisi’nin plajın girişini kapatarak vatandaşlardan giriş parası talep etmesine karşı harekete geçti. Oğuz tesisin plaj işgaline müdahale ederek, ''Uygulamaya son verdik, tüm plajlarımız halka ücretsiz'' dedi.

İzmir 06.07.2019, 11:16 06.07.2019, 11:41
Urla Belediyesi plaj işgaline son verdi

Urla'da plaj işgline karşı Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz bizzat müdahale etti. Oğuz'un talimatıyla harekte geçen zabıta ekipleri, plaj girişine ücret tabelası koyarak vatandaşlardan kişi başı 30 lira isteyen işletmeye cezai işlem uyguladı.

Urla'ya bağlı Özbek mahallesi 6111 sokakta sahil kenarında yapı kayıt belgesi ile belediyeden çalıştırma ruhsatı alarak faaliyet gösteren Nuri Koral'a ait Torasan Camping Tesisi, yaz boyunca sahile giriş için vatandaşlardan ücret talep etti.
Sahile açılan yolu kapatan işletmenin vatandaşlardan plaja giriş ücreti olarak kişi başı 30 lira alması tepkilere neden oldu. İşletme ayrıca şezlong ve şemsiye için de ayrı ücret talep etti. İhbar üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, hemen duruma el koydu. Tesisin girişine konulan 'Giriş Ücretlidir' tabelası da kaldırılırken, işletmeye Kabahatlar Kanunu kapsamında işlem yapıldı. Plaj halkın kullanımına açılırken, vatandaşlardan ücret alan işletmeye cezai işlem uygulandı.

'KIYILARIMIZ HALKINDIR'

Tatilcilerin özellikle hafta sonları akınına uğrayan ilçede tüm sahil kesiminin ve plajların halka açık olduğunu vurgulayan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, "Kıyılarımız halkındır. Urla Belediyesi olarak halkımızın mutluluğu ve huzurlu bir tatil geçirmesi için plajlarımız halka ücretsizdir. Kesinlikle kimseye bir şey ödemeden plajlarımızı kullanabilirler. Zabıta ekiplerimiz yaz boyunca sahil kesiminde devriye gezerek bu tür uygulamaların önüne geçmek için gece gündüz çalışıyor. Bu işletmenin aynı şeyi tekrar etmesi halinde ruhsatının iptali ve tesisin kapatılması gibi yaptırımları uygularız" dedi.

Yorumlar (0)