Ünlü etçi Nusret İzmir'den veto yedi

İzmir'in uğrak merkezi Kordon Alsancak'taki 1. Kordon'da bulunan Tarihi Alman Konsolosluğu'nu 3 yıl önce Megapol A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir 3.5 milyon euroya satın almıştı. imar planında “özel kültürel tesis” olan yer için “kafe ve restoran” talebinde bulunan Gökdemir, Konak'tan veto yedi. Gökdemir'in bina için ünlü etçi Nusret Gökçe ile görüştüğü iddia edilmişti. Ancak Gökdemir, kafe ve restoran iznini alamadı. 

İzmir 16.09.2019, 13:45 18.09.2019, 00:17
Ünlü etçi Nusret İzmir'den veto yedi

İzmir’in eğlence merkezi Konak Alsancak’taki 1. Kordon’da bulunan Tarihi Alman Konsolosluğu’nu üç yıl önce satın alan Megapol A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir’in binadaki çalışmaları sürüyor. Gökdemir'in bu sürede ünlü etçi Nusret Gökçe ile görüştüğü konuşuldu ancak Alsancak’taki 1. Kordon’da bulunan Tarihi Alman Konsolosluğu’nda şube açma izni verilmedi.

Binayı,2017 yılında 3.5 milyon euroya satın alan Gökdemir bir yandan “Modern Sanatlar Müzesi” yapma çalışmalarını sürdürürken diğer yandan satın aldığı binayı “pazarlık usulü” satışa çıkartmıştı. Bina ile ilgili ticari faaliyetleri ve tadilatları devam ettiren Gökdemir, imar planında “özel kültürel tesis” olan yer için “kafe ve restoran” talebinde bulundu.

Veto yedi

İlk olarak Konak Belediyesi’ne başvuru yapan Gökdemir, plan notlarına durumun eklenmesini talep etti. Tarihi binayı tadilat yaptıktan sonra büyük bir marka üzerinden restorana çevirme fikrini ortaya koyan Gökdemir’in talebi Konak’tan veto yedi. Koruma Kurulu’ndan aldığı izin ile Konak Belediyesi’ne başvuran Gökdemir’in talebi Konak’tan sonra Büyükşehir’den de kabul görmedi. Talebin reddi, Büyükşehir meclisinden de geçti.

Nusret'le görüştüğü iddia edilmişti

Gökdemir'in kordonda olan bina için ünlü etçi Nusret Gökçe ile görüştüğü iddia edilmişti. Ancak Gökdemir, kafe ve restoran iznini alamadı. 

Kaynak :Egedesonsoz.com

Yorumlar (0)