Türk Kızılay’ı projeleriyle ’hayata’ bağlıyor

29 Ekim - 4 Kasım Tarihlerinin Kızılay Haftası Olması Sebebiyle Açıklamalarda Bulunan Türk Kızılay'ı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, "türk Kızılay'ı Gerek Maddi Gerek Manevi Yardıma İhtiyaci Olan Her Vatandaşımızın Yanındadır” Dedi.

Türk Kızılay’ı projeleriyle ’hayata’ bağlıyor
29 Ekim-4 Kasım tarihlerinin Kızılay Haftası olması sebebiyle açıklamalarda bulunan Türk Kızılay’ı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, "Türk Kızılay’ı gerek maddi gerek manevi yardıma ihtiyacı olan her vatandaşımızın yanındadır” dedi.
Türk Kızılay’ı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası sebebiyle açıklamalarda bulundu. Kızılay’ın her alanda vatandaşların yanına olduğunu ifade eden Saltık, "Kızılay sadece afet zamanlarında yaraları saran bir dernek olarak biliniyor oysa Kızılay sadece doğal afetlerde değil hayatında afet yaşayan insanlarında yanındadır. Bu yüzden amacımız yaptığımız çalışmaların bilinirliğini arttırmak. Kızılay elbette yardım derneğidir; ancak insanlara sadece yardım etmek onları üretimden uzaklaştırmaya yönelik bir adımdır. Bu yüzden biz ’Hayata Bağlan’ projesi ile engelli ve madde bağımlısı kişilerin yanı sıra gençlere ve kadınlara yeni bir hayat sunuyoruz. İŞ-KUR işbirliğinde başlattığımız projeyle, sepet ve file örme, ahşap baskı kurslarımız ile kursiyerlerimiz kendi ekonomik özgürlüklerini kazanarak, aile ve ilçe ekonomisine katkıda bulunuyor ve kendilerine olan öz güvenleri artıyor" dedi.
Saltık, şöyle devam etti:
"Bilinirliğimizin artması gerekiyor. Bunun için Kızılay haftasında tüm okulları gezerek öğrencilerimize "Türk Kızılay’ı nedir?" "Ne görevleri vardır?" bunları anlatıyoruz."
YORUM EKLE