Tunç Soyer mazbatasını alacağı tarihi açıkladı!

Yerel seçimlerde en yüksek oyu alarak İzmir Belediye Başkanı olarak seçilen Tunç Soyer, bugün İzmir Kitap Fuarı'na katıldı. Mazbatasını 8 Nisan Pazartesi günü mazbatasını teslim alacağını dile getiren Soyer, başkanlığını tebrik edeceklere çiçek yerine, belediye kütüphanesine kitap bağışı yapmalarını rica etti.

İzmir 06.04.2019, 16:40 07.04.2019, 12:32
Tunç Soyer mazbatasını alacağı tarihi açıkladı!

Resmi olmayan sonuçlara göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tunç Soyer, mazbatasını pazartesi günü alacağını söyledi. İzmir Kitap Fuarı'nın açılışına katılan Soyer, belediye başkanı olduğu için kendisine gelecek tebrik çiçekleri yerine belediye kütüphanesine kitap yardımı yapılmasını isteyerek "Kitabın farkındalığını, gücünü, İzmir'in yukarı mahallelerine, arka sokaklarına da yayalım diliyorum" dedi. 

Soyer, bu yıl 465 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen 24'üncü İzmir Kitap Fuarı'nın açılışına katıldı. Etkinlikte Kıbrıs Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, fuarın onur konuğu Hidayet Karakuş, yazar Doğan Hızlan ve çok sayıda kitap tutkunu katıldı.

Kültürpark'taki fuarın açılışında konuşan Tunç Soyer, İzmir'deki bu fuarın bir şenlik olarak tüm kente yayılması gerektiğini belirterek, "Bundan sonra çok daha fazlasını yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Ben daha mazbatamı almadım. Pazartesi günü kısmetse alacağım. Geleneklerimizde hayırlı olsun ziyaretine gidilirken başkanlara çiçek götürülür, tatlı alınır. Ben buradan duyurmak istiyorum. Bana lütfen kimse çikolata, tatlı, çiçek getirmesin. Gültepe'de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin küçük, güzel bir kütüphanesi var. Ama daha rafı yok, kitabı yok. Bana gelenler lütfen kitap getirsinler. Gültepe'deki kütüphanemizi hep beraber büyütelim. Kitabın farkındalığını, gücünü, İzmir'in yukarı mahallelerine, arka sokaklarına da yayalım diliyorum" dedi.

Ayrıca Soyer'den, kişisel sosyal medya hesabından bir değişim mesajı geldi. 

Soyer mesajında, "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Selçuk Efes’te yaşamış İzmirli düşünür Herakleitos böyle der. Dünyanın neresinde olursa olsun, İstanbul’da, Ankara’da… Demokrasi bir değişim gerektiğini işaret ediyorsa, bunun önünde durmamak gerek." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
25°
açık