Torbalı’ya dört yürüyüş yolu

İzmir’in Torbalı ilçesinde yapımı tamamlanan Sultan 2. Abdülhamit, Haluk Alpsü Bulvarı ile Tepeköy Mahallesi yürüyüş yolunun resmi açılışının 9 Ağustos’ta gerçekleştirileceği bildirildi.Mahalle meydanları, parklar, fitness alanları,...

Torbalı’ya dört yürüyüş yolu

İzmir’in Torbalı ilçesinde yapımı tamamlanan Sultan 2. Abdülhamit, Haluk Alpsü Bulvarı ile Tepeköy Mahallesi yürüyüş yolunun resmi açılışının 9 Ağustos’ta gerçekleştirileceği bildirildi.

Mahalle meydanları, parklar, fitness alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları ile sağlıklı yaşamı desteklemek için onlarca projeyi hayata geçiren Torbalı Belediyesi, Sultan 2.Abdülhamit, Haluk Alpsü Bulvarı ile Tepeköy Mahallesi yürüyüş yolunun resmi açılışını 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Aynı projenin devamı olan Alpkent Mahallesi yürüyüş yolunun da temelinin atılacağı belirtildi.

Torbalı Belediye Başkan Adnan Yaşar Görmez, ilçede sosyal, sportif ve kültürel yaşama ayrı bir önem verdiklerini, mevcut alanların yanı sıra, kamulaştırma yoluyla sağlanan arsaları bu amaçla değerlendirmek istediklerini belirterek, "Torbalı’nın muhtelif yerlerine yürüyüş yolları inşa ettik. Elbette bunlar sadece birer yürüyüş yolu değil, aynı zamanda spor yapabileceğiniz ya da bir banka oturup dinlenebileceğiniz alanlar. Günlük hayatın koşuşturmasından spor yapıp stres atabileceğiniz yerler. Yapımına yeni başlayacak olduğumuz Alpkent Mahallesi yürüyüş yolu da tamamlandığında Torbalı’nın tam dört adet yürüyüş yolu olacak. Bunları kentimize ayrı bir değer katan yatırımlar olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Torbalı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, Sultan 2.Abdülhamit, Haluk Alpsü Bulvarları ile Tepeköy Mahallesi Yürüyüş yolundan sonra Alpkent Mahallesi Yürüyüş yolunun da tamamlanmasıyla 2 bin 600 metrelik yürüyüş yolunun tamamlanmış olacağını ifade etti.
YORUM EKLE