Torbalı'nın Başkanı Adnan Yaşar Görmez Sözünü Tuttu

Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliğine yarışmacı olarak katılan Ege 5 Rehabilitasyon Merkezi’ndeki 20 yarışmacıya tablet bilgisayar sözü veren Başkan Adnan Yaşar Görmez, sözünü tuttu.

Torbalı'nın Başkanı Adnan Yaşar Görmez Sözünü Tuttu
Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliğine yarışmacı olarak katılan Ege 5 Rehabilitasyon Merkezi’ndeki 20 yarışmacıya tablet bilgisayar sözü veren Başkan Adnan Yaşar Görmez, sözünü tuttu. Geçtiğimiz gün rehabilitasyon merkezine giden Görmez, engelli gençlere tablet bilgisayarlarını dağıttı. Mutlulukları gözlerinden okunan engelli gençler, Belediye Başkanına teşekkür etti. Uçurtma Şenliği’nde verdiği sözü tutmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Engelli çocuklarımıza bugün 20 adet tablet bilgisayar dağıttık. Onlara söz vermiştim ve bugün o sözümü yerine getirdim” şeklinde konuştu.

"ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ SEVİYORUZ"
Torbalı Belediye Başkanı Görmez, nüfusun yüzde 10’unu oluşturan engellilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu kadar yaygın olarak gündeme taşındığını belirtti. Başkan Görmez, “Başbakanımız kamu görevlilerinin engelliler konusunda da yapması gereken görevleri olduğunu 1994’te belediye başkanı olduğunda göstermiş oldu. Bugün de tüm kamu kuruluşlarına engelliler konusunda kanunen zorunluluklar getirildi ve gelişmiş ülkelerdeki imkanları ülkemize de kazandırmak konusunda çalışıyoruz. Sadece kanunun verdiği zorunluluklar yetmez, gönüllülük de gerekiyor. Bu işin başına halden anlayan ve engellilerin durumunu daha iyi bilen insanları getirerek engellilerin sorunları çözülebilir. Biz de belediyemizde buna önem veriyoruz. Eğitim, sosyal ve günlük hayatta da elimizden geldiği kadar destek olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Şu an bu salonda tabletlerini alan çocuklarımızın eminim ki yarın meslekleriyle ilgili kurdukları hayalleri gerçek olacak. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE