Torbalı’dan olimpiyatlara yüksek atlayış

Torbalı’dan atletizmde Milli Takımına girme başarısına sahip ilk isim olan Ali Berk Erol, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’na (EYOF) katılmak üzere Macaristan’a gitti.Basketbol takımında oynarken Torbalı Belediyesi Spor Okulları Koordinatörü...

Torbalı’dan olimpiyatlara yüksek atlayış

Torbalı’dan atletizmde Milli Takımına girme başarısına sahip ilk isim olan Ali Berk Erol, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’na (EYOF) katılmak üzere Macaristan’a gitti.

Basketbol takımında oynarken Torbalı Belediyesi Spor Okulları Koordinatörü Gani Kıratlı tarafından atletizme olan yatkınlığı keşfedilen Ali Berk, şimdi olimpiyat rüyaları görüyor. İstanbul’da bir hafta süreyle kamp yapan Ali Berk, çok kısa süre önce atletizmle tanışmasına rağmen Milli Takıma girme başarısı gösterdi. Geçen ay Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda yüksek atlama branşında 1,97’lik derecesiyle şampiyonluk ipini göğüsleyen Ali Berk Erol bu başarısıyla Macaristan’da Türk Milli Takım formasıyla yarışmayı hak etti. Ali Berk Erol’un amacı, 23-27 Temmuz tarihleri arasında yapılacak oyunlarda milli marşımızı çaldırmak.

Başkan Görmez, “Torbalı Belediyesi Spor Okullarımız Türkiye’ye model”

Torbalı Belediyesi Spor Okulları’ndan yetişen genç bir sporcunun ülkemizi uluslararası bir organizasyonda temsil edecek olmasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı Belediyesi olarak gençlerimizin mevcut potansiyellerinin farkındayız. Onların bu potansiyellerini pozitif anlamda güçlendirerek doğru kanallara aktarmaları için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Her anlamda gençlerimizin yanındayız. Torbalı Belediyesi Spor Okulları, burada verilen eğitim Türkiye’ye örnek olacak nitelikte. İşte, spor okullarımız bünyesinde keşfedilen ve yetiştirilen bir gencimiz olan Ali Berk Erol, Macaristan’da ülkemiz adına yarışacak. Bize bu gururu yaşatan sporcumuza ve onu yetiştiren hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE