Torbalı’da 15 Temmuz’a özel sergi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ilçe çapında organize edilen etkinlikler devam ederken, programlar kapsamında sergide açıldı.Torbalı Belediyesi tarafından Ayrancılar Mahallesinde inşa edilen...

Torbalı’da 15 Temmuz’a özel sergi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ilçe çapında organize edilen etkinlikler devam ederken, programlar kapsamında sergide açıldı.

Torbalı Belediyesi tarafından Ayrancılar Mahallesinde inşa edilen ve ismi belediye meclis kararıyla ’15 Temmuz Şehitleri Meydanı’ olarak değiştirilen alanda, 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi açıldı. İlçe protokolünün tam kadro hazır bulunduğu fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü. Açılış töreninde bir konuşma yapan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "15 Temmuz gecesi girişilen alçakça teşebbüs Türkiye Cumhuriyetini haritadan silmeye yönelik bir işgal hareketiydi; ancak rabbim, bu milletin gücünü kuvvetini, bağımsızlık duygusunu bir araya getirdi o gece. Liderimiz, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ’sokaklara inin’ çağrısıyla bütün bir millet sel olup aktı. İşte o hainlerin hesap edemedikleri buydu" dedi.
YORUM EKLE