Tay Park’a 350 Bin Ziyaretçi

Karşıyaka Mavişehir’deki Tay Park, Çocuklarıyla Birlikte Hem Eğlenmek Hem De Dinlenmek İsteyen Hayvanseverlerin Uğrak Noktası Oldu

Tay Park’a 350 Bin Ziyaretçi
Karşıyaka Mavişehir’deki Tay Park, çocuklarıyla birlikte hem eğlenmek hem de dinlenmek isteyen hayvanseverlerin uğrak noktası oldu. Atların yanı sıra evcil ve sürüngen pek çok hayvanın da bulunduğu tesisi son bir yılda yaklaşık 350 bin kişi ziyaret etti. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, hem yetişkin hem de minik hayvanseverler için İzmir’in en güzel tesislerinden biri olan Tay Park’ı daha da geliştireceklerini söyledi.
Karşıyaka Belediyesi tarafından 2010 yılında Mavişehir’de faaliyete geçirilen Tay Park, son bir yılda, büyük kısmını çocuklu ailelerin oluşturduğu yaklaşık 350 bin konuğu ağırladı. 3-13 yaş aralığına yönelik olarak ücretsiz sunulan ata binme imkanından ise 80 bin çocuk yararlandı. 5 adet pony at, 1 adet İngiliz atı, 4 adet shetland pony’nin bulunduğu Tay Park’taki evcil ve sürüngen hayvan bölümleri ise hem yetişkin hem de miniklerden yoğun ilgi gördü.

SÜRÜNGEN BARINAKLARI
Koyun, keçi, tavuk, tavşan, güvercin gibi türlerin bulunduğu evcil hayvan bölümü ile iguana, piton yılanı, boa yılanı ve sakallı ejderlerin bulunduğu sürüngen barınaklarını ziyaret eden vatandaşlar, tüm bu hayvanları dokunarak sevebilmenin keyfini yaşadı. Tesisteki geniş yeşil alanda ise yıl boyunca pek çok renkli etkinlik gerçekleştirildi. Özellikle etkinlik zamanlarında, halkı bilinçlendirmek amacıyla açılan hayvan sahiplendirme standı aracılığıyla da pek çok kedi ve köpeğe yeni yuva bulundu.

OTİZME ATLA TERAPİ
Otizmli Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER) ile otizmli çocuklarla ilgili olarak yapılan işbirliğinden de oldukça başarılı sonuçlar elde edildi. ODER'in eğitmenlerinin hazır bulunduğu atla terapi çalışmalarından 100'e yakın otizmli çocuk yararlandı. Hiçbir ücret alınmayan atla terapi için okulların açılacağı dönemde yeni kayıtlar alınacağı belirtildi.

DOĞA VE HAYVAN SEVGİSİ
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu olan tesisimiz Tay Park, İzmir’in en güzel mekanlarından biri. Burayı, ailece keyifli vakit geçirilebilecek bir mekan olmasının yanı sıra, çocuklarımıza doğa ve hayvan sevgisi aşılanmasına hizmet etmesi açısından da çok önemsiyoruz. Özellikle otizmli çocuklarımıza sunulan ücretsiz atla terapi imkanı çok değerli bir hizmet. Burayı daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Öncelikle de tesisimizi yeni oyun alanlarıyla donatacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE