Tarım ve Orman Bakanı Torbalı'da üreticilere seslendi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Torbalı’daki üreticilerle bir araya gelerek projelerini anlattı.

İzmir 14.03.2019, 16:12
Tarım ve Orman Bakanı Torbalı'da üreticilere seslendi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Torbalı’daki üreticilerle bir araya geldi. Metropolis Otel’de düzenlenen kahvaltı programıyla Torbalılarla bir araya gelen Pakdemirli'ye; AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin ve muhtarlar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de eşlik etti.

Kahvaltının ardından üreticilerle konuşan Pakdemirli; "Orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza desteklerimizi sürdürüp Torbalı’da yıllık 6 milyon adet fidan üreteceğiz. Fetrek’teki çalışmalarımızı Selçuk’a kadar uzatıp, 2. etap çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

"Sizler emredeceksiniz, bizler Adnan başkanla beraber yapacağız" diyerek üreticiye seslenen Pakdemirli, görevinden dolayı Torbalı’ya yeterince gelemediğini de belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Torbalı’dan bazen uzak kalıyoruz, hemen gözümde tütüyor; çünkü hayatımın en güzel vakitleri Torbalı’da geçti. Torbalılı vatandaşlarımız çok şanslılar; Ankara’da benim gibi bir bakanları var, Atilla Kaya gibi bir vekilleri var, Adnan Yaşar Görmez gibi efsane bir belediye başkanları da var; ne isteyelim. Ben de takip ediyorum. Son 5 yıldır Torbalı’mız çok önemli hizmetler, yatırımlar alıyor. Adnan başkan hem Ankara’da, hem Torbalı’da yoğun mesai harcıyor. İnşallah önümüzdeki dönem de sizler emredeceksiniz, bizler Adnan başkanla beraber yapacağız" şeklinde konuştu.
Üreticinin girdi maliyetlerinin arttığını belirten Bakan Pakdemirli, "AK Parti hükümeti olarak her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanında olduk. Destek ve teşviklerimizi artırarak, üretimi desteklemeye devam edeceğiz. Bizler diğerleri gibi lafla değil, ürettiğimiz hizmetlerle karşınızdayız. Bir Torbalılı olarak, sizlerle beraber çiftçilik yapan bir kardeşiniz olarak Ankara’da her zaman sizlerin hizmetindeyim" diye aktardı.

"Torbalı’da yıllık 6 milyon adet fidan üreteceğiz"
Torbalı’ya birçok müjde veren Bakan Pakdemirli, "Taşkesik’te bir Besi Organize Sanayi Bölgesi kuruyoruz. Bu bölgede aynı zamanda et işleme tesisi, yem tesisi ve biyogaz tesisi de olacak. Çakırbeyli Sulama Göleti için çalışmalarımızı başlattık. Bölgedeki üretime can suyu olacak. Orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza desteklerimizi sürdürüp Torbalı’da yıllık 6 milyon adet fidan üreteceğiz. Fetrek’teki çalışmalarımızı Selçuk’a kadar uzatıp, 2. etap çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez’in bizden iki adet köprü ve taş tasnif talebi var, onun da talimatını hemen veriyorum. Fetrek’teki gibi bir çalışmanın benzerini Moskof Çayı’nda da yapacağız. Orman Fidanlı’ğımıza ait bir arazinin güzel bir Hükümet Konağı ve ilçemize yakışır büyüklükte bir cami yapımı için tahsisini sağlayacağız" şeklinde ifade etti.

Yorumlar (0)