Suat Nezir'den Tuncay Özkan'a 'Hodri Meydan'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın Buca'da yaşanan aday krizi ile ilgili sessizliğini bozması üzerine Suat Nezir tepki göstererek Özkan'a hodri meydan dedi.

İzmir 16.03.2019, 15:08
Suat Nezir'den Tuncay Özkan'a 'Hodri Meydan'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın Buca'da yaşanan aday krizi ile ilgili sessizliğini bozması, mağdur edildiğini iddia eden Suat Nezir'i çileden çıkardı. AK Partili Hamza Dağ'ın soruları üzerine Özkan, "Hiçbir adayla birebir görüşmedim. Partinin ilkeleri dışında adaylara hiçbir şey demedim. Hepsi şahitlidir" açıklamasını yapmıştı. Bu konuda seçim bittikten sonra detaylı konuşacağını kaydeden  Tuncay Özkan’a, Suat Nezir meydan okudu.

“YÜZLEŞMEYE DAVET EDİYORUM”

Tuncay Özkan'ın açıklamalarına gülüp geçtiğini ve anlam veremediğini belirten Suat Nezir, sessizliğini bozdu. Bu açıklamaları samimiyetsiz olarak gördüğünü belirten Nezir, "Bu haberlerin üzerinden günler geçti. bu açıklamaları yapmakta geç kalmadı mı? Bunu talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Yüreği yetiyorsa, sayın Özkan'ı istediği platformda, istediği televizyon kanalında, istediği meydanda konuşmaya, yüzleşmeye davet ediyorum. Hodri meydan. Benim de seçimden sonra açıklayacaklarım var. Tüm CHP, herkes neyin ne olduğunu görecek. Yaptıkları listeleri her şeyi herkes görecek" ifadelerini kullandı.

SUAT NEZİR NE DEMİŞTİ?

Suat Nezir bu durumun bir kumpas olduğunu ve kumpası yapanlarında Milletvekili Tuncay Özkan ile İl Başkanı Deniz Yücel tarafında yapıldığını öne sürmüştü. Hatta Özkan’ın Nezir’i tehdit ettiği iddia edilmişti.

İYİ PARTİ BUCA GENÇLİK KOLLARI İSTİFA ETTİ

Buca'da CHP'nin HDP ile kirli ittifakına yönelik tepki istifaları sürüyor. CHP Buca Gençlik Kolları yönetiminin istifasının ardından bu kez de İP Gençlik Kolları Başkanı Burak Çelik ve yönetimi istifa etti. Yapılan açıklamada "CHP PM'nin İzmir Büyükşehir adaylığı için uygun görmüş olduğu, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'ye sempatisi ve yakınlığıyla bilinen Tunç Soyer'in açıklanmasının ardından bu rahatsızlığımız bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Bu tercihin içerisinde kesinlikle bulunmadığımızı belirtmek isteriz" denildi.

Yorumlar (0)
19°
açık