"Şu Çılgın Türkler" Çeşme’de Ayakta Alkışlandı

Çeşme Belediyesi'nin Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Kapsamında Sanatseverlerle Buluşturduğu 'Şu Çılgın Türkler' Adlı Oyun, Seyirciden 'Tam Not' Aldı, Ayakta Alkışlandı.

İzmir 31.10.2014, 21:53 18.02.2015, 22:59

Çeşme Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında sanatseverlerle buluşturduğu ’Şu Çılgın Türkler’ adlı oyun, seyirciden ’tam not’ aldı, ayakta alkışlandı.
Çeşme Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Turgut Özakman’ın aynı ismi taşıyan eserinden tiyatroya uyarlanan "Şu Çılgın Türkler" adlı tiyatro oyununu, Çakabey Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak tiyatro severlerle buluşturdu. Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncularının sergilediği iki perdeden oluşan oyun, Türk milli mücadelesinin ’kader anı’ olarak nitelendirilebilecek birçok kesiti, zaman örgüsüne bağlı kalarak sahneye taşıdı. Aynı sahnede iki kez perde açan oyunu, yaklaşık 600 kadar sanatsever soluksuz izledi.

GELECEK NESİLLERE AKTARILMALI
Kurtuluş Savaşı’nın farklı yön ve anlarını yansıtan, Türk kurtuluş mücadelesinin haklılığını bir kez daha gözler önüne seren oyun, oyuncu kadrosu ve oyuncuların başarılı performanslarıyla kuvvetli içeriğinin yanı sıra zengin bir yapım olarak da Çeşmeli sanatseverin beğenisini kazandı. Seyirciden ’tam not’ alan oyun, dakikalarca ayakta alkışlandı. Kurtuluş mücadelesini kuşaktan kuşağa aktarılmasının önemini vurgulayan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Ulusumuzun diriliş öyküsünü, sonraki nesillerin de bilmesi için çalışıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
33°
az bulutlu