Sokağa çıkıp sarılma çağrısında bulundular

İzmir’de psikoloji bölümü öğrencileri, sarılmanın insanı rahatlatıp mutlu ettiği düşüncesinden hareketle sokağa çıktı, vatandaşlara sarılma çağrısında bulundu.

Sokağa çıkıp sarılma çağrısında bulundular

İzmir'de psikoloji bölümü öğrencileri, sarılmanın insanı rahatlatıp mutlu ettiği düşüncesinden hareketle sokağa çıktı, vatandaşlara sarılma çağrısında bulundu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrenci Topluluğu üyeleri, ellerine "Birine sarılmak, tüm dünyayı kucaklamaktır", "Bir an her şeyi unut ve sarıl", "İki kolumuzun yapabileceği en güzel şeyi yap; sarıl", "Sarılmak, insana huzur verir", "Sarılmak en iyi terapidir", "Sarılın, dertlerinizden kurtulun" yazılı dövizler alıp sokağa çıktı. Ülke olarak kötü günlerden geçildiğini vurgulayan öğrenciler, sarılmanın en iyi terapi olduğunu söyledi.

Topluluk başkanı Eda Karakaş, "İnsanların birbirine güveni yok. Bunun için neler yapabileceğimizi düşündük. Sarılmak insanı rahatlatır. Sıkıntılardan uzaklaştırır. Bu test edilmiş bir şey. Farkındalık oluşturmak istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE