Selçuk’ta hijyen denetimleri sürüyor

Selçuk’ta vatandaşların sağlığı için gıda satan iş yerlerinin denetimleri yapılmaya devam ediyor. Selçuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler gıda teknikerleri eşliğinde ilçede faaliyet gösteren 49 gıda işletmesinin yanı...

Selçuk’ta hijyen denetimleri sürüyor
Selçuk’ta vatandaşların sağlığı için gıda satan iş yerlerinin denetimleri yapılmaya devam ediyor. Selçuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler gıda teknikerleri eşliğinde ilçede faaliyet gösteren 49 gıda işletmesinin yanı sıra okul kantinlerini de ilgili yönetmelikler uyarınca denetledi.
Selçuk’ta iki gün boyunca süren denetimlerde, gıda satan işletmeler hijyen, üretim ve servis koşullarının uygunluğu, personellerin gerekli temizlik kurallarına uyması, satılan ürünlerin resmi belgeye sahip olması ve son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi gibi noktalar göz önünde bulundurularak kontroller yapıldı.
Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından, gıda satışı yapan iş yerlerinde ve özellikle okul kantinlerinde denetimlerin aralıksız olarak sürdürüleceğini ifade eden Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, “Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için gerekli önlemleri alıyoruz. Gıda ile ilgili satış yapılan iş yerlerinin denetimleri sık sık yaparak, özellikle okul kantinleri, restoranlar, büfeler gibi çocuklarımızın sağlıklı gıdalar alması gereken iş yerlerinin bu sorumluluklarını hatırlatmış oluyoruz” dedi.
Kurallara uymayanlara yasal işlem uygulayıp uyarıda bulunan ekipler, eksiklerin giderilmesi için sorumluluklarını yerine getirmeyen iş yerlerine cezai işlem uygulanacağı bildirdi.
YORUM EKLE