Seferhisar Belediye Başkanı Soyer’e fahri doktora unvanı

İzmir'in Seferihisar İlçesi Belediye Başkanı Tunç Soyer'e, Toros Üniversitesinin Akademik Yılı Açılış Töreninde Fahri Doktora Unvanı Verildi.

Seferhisar Belediye Başkanı Soyer’e fahri doktora unvanı
İzmir’in Seferihisar ilçesi Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, Toros Üniversitesinin akademik yılı açılış töreninde fahri doktora unvanı verildi.
Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü’nde, akademik yılı açılışı için tören düzenlendi. Törende konuşan Rektör Yüksel Özdemir, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi vererek, okuldaki öğrenci sayısının 4 bin, akademik ve idari personel sayısının 250’e ulaştığını söyledi. Özdemir, "Üniversitemizi bölgesel kalkınmaya önem veren ve bu amaçla bölgedeki sektörlerle her daim işbirliği içerisinde olmaya büyük bir gayret göstermektedir. Nitelikli eleman yetiştirmeye yönelik ortaklaşa yürüttüğümüz projeler meyvesini vermeye başlamış olup bundan sonraki yıllarda artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.
Soyer hem doktora aldı, hem de ilk ders verdi.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yaptıklarını, icraatlarını öğrendiğinde hayranlık duyduğunu vurgulayan Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özveren de, "Çalışmaları görünce heyecanlandım. Toplumlara karşı hizmetleri, sorunlulukları en iyi yerine getirebilecek insanlar belediye başkanlarıdır. Belediye başkanı olmak çok ciddi bir şanstır. Seferihisar Belediye Başkanı da halkına en iyi hizmeti vermek için çalışmalar yapmış. Yaptığı projeler gerçekten müthiş. Hem sosyal yönü var hem ekonomik yönü var yani her insana dokunan bir proje. Tunç Soyer resmen benim hayallerimi gerçekleştirmiş. Biz de bunun üstüne Tunç Bey’e fahri doktora unvanı vermeye karar verdik ve bu kabul edildi. Kendisine yaptıkları çalışmalardan ve bizim davetimizi kırmadığından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından Seferihisar ilçesi Belediye Başkanı Tunç Soyer’e fahri doktora unvanı verildi. Tören sonrasında Soyer, öğrencilere akademik yılın ilk dersini verdi.
Törene ayrıca, Mersin Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak ile Fikri Sağlar, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özveren, Toros Üniversitesi Rektörü Yüksel Özdemir ile akademik ve idari personel katıldı.
YORUM EKLE