Savaş Özerdem Karşıyaka’da Ölümsüzleşiyor

İzmir'in Karşıyaka İlçesinde, Sporun Yanı Sıra Eğitim Ve Sanat Alanında Hizmetlerde Bulunan Ve Geçtiğimiz Yıl Hayatını Kaybeden Savaş Özerdem’in İsmi, İlçedeki Bir Sokakta Ölümsüzleşecek.

İzmir 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
Savaş Özerdem Karşıyaka’da Ölümsüzleşiyor
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, sporun yanı sıra eğitim ve sanat alanında hizmetlerde bulunan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Savaş Özerdem’in ismi, ilçedeki bir sokakta ölümsüzleşecek.

Karşıyaka ilçesinin simge isimlerinde birisi olan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Savaş Özerdem unutulmadı. Karşıyaka Belediyesi, vefatının birinci yılında Savaş Özerdem’in ismini ilçedeki Donanmacı Mahallesi’ndeki 1704 sokağa verme kararı aldı. Özerdem’in isminin ölümsüzleşeceği tören ise, Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleşecek. Törene, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir spor dünyasının önde gelen isimleri ve sevenleri katılacak.

Savaş Özerdem için ilçede, gün içerisinde farklı etkinliklerde düzenlenecek.

ÖZERDEM KİMDİR?
Ortaokulu Karşıyaka’da, liseyi ise İzmir Ticaret Lisesi’nde okuyan Savaş Özerdem, meslek hayatına babası tarafından Karşıyaka’da kurulmuş olan Karşıyaka Özel Erdem Koleji’nde eğitimci olarak başladı. Uzun yıllar Karşıyaka Spor Kulübü’nde çeşitli görevlerde bulunan Özerdem, renklerine gönül verdiği kulübünde Asbaşkanlık ve Tenis Şubesi Başkanlığı gibi önemli görevlerde de bulundu. Özerdem aynı zamanda 1912 Karşıyaka Derneği’nin kurucuları arasında da yer aldı.
Yorumlar (0)
20°
açık