Şairler, Şükran Kurdakul anısına yarışacak

Kültür ve sanat alanında yaptığı etkinlikler ve düzenlediği yarışmalarla dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, bu yıl ikinci kez ‘Karşıyaka Edebiyat Ödülleri’ düzenleyecek.Her yıl farklı bir sanatçı adına açılan Karşıyaka Edebiyat...

İzmir 04.01.2019, 13:05
Şairler, Şükran Kurdakul anısına yarışacak

Kültür ve sanat alanında yaptığı etkinlikler ve düzenlediği yarışmalarla dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, bu yıl ikinci kez ‘Karşıyaka Edebiyat Ödülleri’ düzenleyecek.

Her yıl farklı bir sanatçı adına açılan Karşıyaka Edebiyat Ödülleri, bu kez ’şiir’ dalında yapılacak ve Karşıyaka’da yaşamış olan unutulmaz şair ve yazar Şükran Kurdakul’un ismini taşıyacak. Kalemine güvenen her katılımcının, yarışma için 30 Nisan 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabileceği ifade edilirken, yarışmanın seçici kurulunda; Ahmet Özer, Arzu K. Ayçiçek, Efdal Sevinçli, Eray Canberk, Halim Yazıcı ve Hidayet Karakuş’un bulunduğu bildirildi. Birinci seçilecek eserin sahibine 5 bin lira ödül verileceği, kazanan dosyanın belediyece kitap olarak yayımlanacağı duyulurken, ödül töreni ise 6 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Yarışmaya ilişkin, 0232 399 40 92 numaralı telefon ile Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden de detaylı bilgi alınabileceği açıklandı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yarışmayla ilgili, "Edebiyat Ödülleri’nde, hem değerlerimize vefa gösteriyor hem de yeni kalemlerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. İlkini geçtiğimiz yıl Samim Kocagöz anısına roman dalında yaptığımız ve Gönül Çatalcalı’nın layık görüldüğü ‘Karşıyaka Edebiyat Ödülleri’ni, bu kez de değerli edebiyatçımız Şükran Kurdakul’a ithaf ettik. Sanatına ve kalemine güvenen herkesi yarışmamıza bekliyoruz" dedi.
Yorumlar (0)
19°
açık