Roman Bandosunun ünü İzmir sınırlarını aştı

Türkiye’nin 33 ilinde yürütülen hibe projelerine ait ürün ve çıktıların sergilendiği, ’Hayatlar Değişiyor, Türkiye Gelişiyor’ proje fuarında, Buca Belediyesinin Roman Bandosu ilgi odağı oldu. Roman Bandosu, fuarda hem yurt içinden...

İzmir 07.08.2017, 13:10
Roman Bandosunun ünü İzmir sınırlarını aştı

Türkiye’nin 33 ilinde yürütülen hibe projelerine ait ürün ve çıktıların sergilendiği, ’Hayatlar Değişiyor, Türkiye Gelişiyor’ proje fuarında, Buca Belediyesinin Roman Bandosu ilgi odağı oldu. Roman Bandosu, fuarda hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda konser daveti aldı.

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde düzenlenen ’Hayatlar Değişiyor, Türkiye Gelişiyor’ proje fuarı, Ankara’da yapıldı. Fuara, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay Doğan, AB Türkiye Delegasyonu Elçi-Müsteşarı ve Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François Begeot ve Müsteşar Yardımcısı ve Program Otoritesi Başkanı Kürşad ARAT ve çok sayıda bakanlık yetkilisi katıldı. Türkiye’nin 33 ilinde yürütülen hibe projelerine ait ürün ve çıktılar sergilendiği fuara, Roman Bandosu da ayrı bir renk kattı.

Roman bandosuna davet var

Fuarda, Buca Belediyesinin Roman bandosu projesi standı büyük ilgi gördü. Buca Belediyesinin Roman bandosu çok sayıda yurt içi ve yurt dışı konser organizasyonlarına davet edildi. Müzik yeteneklerini proje sayesinde eğitim ile güçlendiren bando üyeleri, Buca’yı büyük bir gururla temsil ederken, gördükleri ilgiden de mutlu oldu.

Bandoda 20 kişi var

Buca Belediyesinin İzmir Müzisyenler ve Sahne Sanatçıları Derneğinin proje ortaklığında yürüttüğü ‘Roman Bandosu’ projesi için Roman müzisyenlerden 15’i erkek, 5’i kadın olmak üzere toplam 20 kişi seçildi. Seçilen bando üyeleri, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuarı öğretim üyelerinden haftada 3 gün, 6 ay sürecek eğitimlerine başladı. Bando üyelerine, eğitim süresince çalışmalara katıldıkları her gün için proje kapsamında ücret de ödeniyor. Ayrıca iki aylık sosyal motivasyon ve ayrımcılık eğitimi de verilen müzisyenler, Buca Belediyesinin sosyal ve kültürel etkinliklerinde Roman Bandosu olarak sahne alıyor.
Yorumlar (0)